سابسیژن

از بین بردن جای جوش و اسکار با روش سابسیژن

سابسیژن یک روش بی عارضه می باشد که امروزه برای درمان جای جوش و فرورفتگی های روی پوست مورد استفاده قرار می گیرد . سابسیژن باید حتما توسط یک متخصص پوست با تجربه انجام گیرد . در صورتی که جای جوش و فرورفتگی های روی صورت عمیق باشد سابسیژن همراه با سایر روش های جوانسازی پوست ترکیب می شود . در اکثر موارد دکتر تمیزی فر متخصص پوست و مو برای درمان فرورفتگی های روی پوست از ترکیب چندین روش استفاده می کنند که نتایج بهتری را بتوان بدست آورد . در این مقاله در رابطه با سابسیژن توضیحاتی داده می شود تا با نحوه انجام این روش آشنا شوید و در صورتی که برای رفع جای جوش و فرورفتگی های روی پوست صورت خود خواهان استفاده با سابسیژن می باشید در این زمینه آگاهی کافی را داشته باشید .

از بین بردن جای جوش با سابسیژن

از بین بردن جای جوش با سابسیژن

سابسیژن

همانطور که گفته شد یکی از روش های که برای جوانسازی پوست و از بین بردن جای فرو رفتگی و جوش مورد استفاده قرار می گیرد سابسیژن می باشد این روش نسبت به سایر روش ها کمی، تهاجمی تر می باشد اما نتایج حاصل از این روش نسبت به سایر روش ها بسیار مطلوب تر و بهتر می باشد . برای رفع اسکار و فرورفتگی در سابسیژن از سوزن های ظریف استفاده می شود نام این سوزن کانولا می باشد، سوزن کانولا وارد ناحیه درم پوست می شود و با حرکات رفت و برگشتی بافت فیبروتیک آزاد می شود، برای ترمیم، پوست شروع به تولید آلاستین و کلاژن جدید می کند و در نتیجه عمق فرورفتگی ها پر می شود و ظاهر زیبایی در پوست ایجاد می شود . در بسیاری از موارد همانطور که گفته شد دکتر تمیزی فر متخصص پوست و مو سابسیژن را به تنهایی انجام نمی دهند و با سایر روش های جوانسازی پوست آن را ترکیب می کند .

آیا در هنگام سابسیژن دردی احساس می شود ؟

یکی از دلایلی که افراد شاید از انجام سابسیژن هراس داشته باشند، احساس درد در هنگام سابسیژن می باشد و زمانی که کانولا وارد پوست می شود، به هیچ عنوان نگرانی در این رابطه نباشید زیرا قبل از سابسیژن از بی حسی موضعی برای شما استفاده می شود تا دردی را احساس نکنید .

هزینه سابسیژن

هزینه سابسیژن به عوامل مختلفی بستگی دارد، می توانید از طریق را های ارتباطی زیر در رابطه با هزینه این روش اطلاعات لازم را بدست اورید .

 

 

سابسیژن

مراقبت های قبل از سابسیژن

اگر بیماری خاصی دارید حتما قبل از انجام سابسیژن با پزشک خود در میان بگذارید

در صورت مصرفت دخانیات پزشک خود را مطلع سازید

هیچ گونه لوازم آرایشی قبل از انجام سابسیژن بروی پوست خود نداشته باشید.( حتما صورت خود را قبل از سابسیژن با آب و صابون بشویید.)

در صورت بارداری و شیردهی برای انجام سابسیژن حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

قبل از انجام سابسیژن افرادی که دارای جوش های فعال هستند در ابتدا با استفاده از محلول هایی که توسط پزشک تجویز می شود باید جوش ها غیر فعال شوند.

توصیه می شود پس از انجام سابسیژن از لیزر موهای زائد صورت خودداری نمایید.

مراحل انجام سابسیژن

سابسیژن یک روش ایمن و سرپایی می باشد که تحت بی حسی موضعی انجام می شود در این روش سوزن های مخصوصی در فواصل مختلف وارد بافت فیبروتیک پوست می شود و با حرکات عقب و جلو موجب آزاد کردن چسبندگی های بین پوست و بافت همبند زیرین آن می شود و در نتیجه بافت کلاژنی و آلاستیکی جدیدی تشکیل می شود. سابسیژن حتما باید توسط متخصص پوست انجام شود تا سوزن های آن در حد فاصل درم و بافت زیر جلدی باقی بماند و در عمق زیادی فرو نروند.

تعداد جلسات لازم برای انجام سابسیژن

تعداد جلسات لازم برای انجام سابسیژن و از بین بردن جای جوش و آکنه بستگی به شدت اسکار دارد. بیشتر افراد پس از اولین جلسه درمانی به ننیجه دلخواه خود می رسند اما در صورتی که جای اسکار بسیار عمیق و شدید باشد برای بهبود به جلسات درمانی بیشتری نیاز می باشد.

مراقبت بعد از سابسیژن

پس از انجام سابسیژن کبودی هایی بروی صورت ایجاد می شود که جای هیچ گونه نگرانی ندارد و به مرور زمان رفع می شود. پس از انجام سابسیژن به مدت 24 الی 48 ساعت از تماس مستقیم آب با صورت خود اجتناب نمایید و با پماد دارای آنتی بیوتیک قسمت هایی که سابسیژن بروی آن انجام شده است پوشش دهید.

برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *