تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل با تکنیک برزیلی یا تکنیک دکتر مورسیو دمایو بسیار روش خوبی می باشد  . دکتر مورسیو دمایو یک جراح پلاستیک برزیلی می باشد که صورت را کد بندی کرده است و در حقیقت مانند یک نقشه تزریق ژل را در صورت انجام می دهد . مزایای روش دکتر مورسیو دمایو این است که نقاط تزریق در صورت بیشتر است  و در نهایت لیفتینگ و جوانسازی را ایجاد می کند در روش های عادی برای پر کردن یک خط خنده متوسط برای بیمار حداقل 2 سی سی ژل نیاز می باشد . منتها در روش دکتر مورسیو دمایو در درجه اول لیفت در صورت انجام می شود و خط خنده باز می شود و تنها با 1 سی سی می توان خط خنده را پر کرد . و چون عملا لیفت انجام می شود و ژل در نقاطی تزریق می شود نقاطی هستند بیشتر عضلات در آن جا اتصال دارند و تزریق در آن محل قدرت عضلات را زیاد می کند روی داینامیک صورت کار می کند و لیفتی که انجام می شود در تمامی صورت قابل ملاحظه است به عنوان نمونه ، ابرو بیمار بالا می رود زاویه فک بسیار شفاف است و یک جوانسازی ساده و طبیعی دیده می شود . مزیت این روش این می باشد که صورت کد بندی شده است مشخص می باشد مانند نواحی گونه ما سه کد داریم . کدهای CK1/CK2/CK3 که دقیقا نقاط تزریق کاملا مشخص است و بدین منظور قرینه سازی به صورت مناسب و خیلی خوب انجام می شود و میزان مصرف ژل بسیار کاهش پیدا می کند نتیجه بسیار طبیعی می باشد .

تزریق ژل می بایستی توسط یک پزشک فوق العاده که دارای مهارت و تجربه بسیاری است انجام شود . دکتر الهه لطفی متخصص پوست و مو و لیزر در زمینه تزریق ژل  مهارت ویژه ای دارد و می تواند به بهترین شکل روش های جوانسازی پوست را انجام دهد . همچنین شما می توانید جهت رزرو وقت و مشاوره های لازم با شماره های ۰۲۱۸۸۹۸۹۷۳۳ تماس حاصل نمائید .

ژل های پر کننده صورت موادهایی هستند مانند کلاژن – اسید هیالورونیک – هیدروکسی آپاتیت کلسیم می باشند که جهت جوانسازی پوست و شادابی صورت استفاده می شود و موجب کم شدن یا حذف چین و چروک صورت و پوست – برطرف کردن جای جوش صورت – افزایش افتادگی نشات گرفته از زخم ها – افزایش سن – حساسیت پوست به چروک بالا رفته و پوست به افتادگی دچار شده است . قرار گرفتن در معرض نور خورشید در سال های دراز مدت حرکت عضلات موجب می شود بافت های پوست حالت پیری به خود گیرند . تزریق ژل یک روش بی خطری می باشد جهت جوانسازی پوست و لب ها بعد از تزریق ژل لب به اندازه کمی حساس و قرمز و حالت ورم به خود می گیرند .

به وسیله عمل چانه توسط تزریق ژل می توان به عنوان یک روش موقت یا دراز مدت برای برطرف کردن مشکلات پوستی به وسیله تزریق های گوناگون اندازه کمی مواد پر کننده در قسمت های مهم صورت استفاده می شود . امروزه شکل های گوناگونی از پر کننده های صورت جهت تزریق ژل به چانه در درسترس هستند که هر کدام از آن ها برای یک یا چندین منظور مانند کم شدن چین و چروک پوست یا بزرگ کردن لب در نظر گرفته می شود .

تزریق ژل

تزریق ژل

در دنیای امروزی سه نوع گوناگون پر کننده های پوستی جهت سفت کردن پوست صورت افرادی که تمایل دارند تزریق ژل انجام دهند مورد استفاده قرار می گیرد که شامل پر کننده های موقت و نیمه ماندگار می باشد .

تزریق ژل با پر کننده ها موقت عبارتند از

  • کلاژن : کلاژن یک موادی می باشد که بسیار طبیعی و عادی می باشد و در آن پروتئین وجود دارد که موجب قوی تر شدن ساختار پوست می شود  و کلاژن نخستین مواد پر کننده ای است که روانه بازار شد .
  • اسید هیالورونیک : همچون کلاژن اسید هیالورونیک همچنین یک ماده بسیار نرمال و طبیعی می باشد که قادر است جهت پر کردن و حجم دهی به بافت ها استفاده شود .
  • پر کننده های نیمه ماندگار : این پر کننده از پلی متیل متاکریلات تهیه می شود . این مواد به وسیله بدن جذب نمی شوند  این پر کننده نیز دارای کلاژن می باشد و تنها برای نواحی که دارای ضخامت هستند همچون تزریق ژل جهت برطرف کردن خط لبخند استفاده می شود . استفاده از این مواد برای تزریق در قسمت های نواحی چروک دور چشم یا لب ها تجویز نمی شود .
  • سیلیکون ( ماندگار )

تزریق ژل سیلیکون روشی است که اطمینان زیادی نباید به آن داشت و قابل قبول برای استفاده از یکی ژل پر کننده نمی باشد . این تزیق ها به وسیله سازمان غذا و دارویی آریکا تائید  نشده است .

تزریق ژل چگونه انجام می شود

پر کننده های پوستی که برای بیمار استفاده می شود دارای مواد بی حسی موضعی می باشد که تزریق ژل در گونه و لب را برای بیمار بسیار آسان  می کند  و نواحی تزریق تعیین می شود .

پر کننده های پوستی به بیمار تزریق می شود و بدون هیچ گونه فاصله زمانی بعد از آن بسته یخ روی محل تزریق استفاده می شود . استفاده از مواد معدنی مناسب موجب می شود  فرم صورت بیمار کامل شود و بیمار می تواند به فعالیت های روزانه خود رسیدگی کند .

این درمان معمولا بین نیم الی یک ساعت زمان می برد و این مسئله وابسته به میزان قسمت تحت درمان دارد . در صورت احتیاج می توان از مواد بی حسی موضعی برای بیمار استفاده کرد . هرچند استفاده از این مواد برای تمامی بیماران نیاز نیست . اندازه درد در زمان تزریق ژل بسیار اندک می باشد .

تزریق ژل

تزریق ژل

قسمت بسیار از تفاوت به وجود آمده در فرم شکل بعد از تزریق ژل در گونه به دلیل تورم صورت است به همین دلیل فرد باید به مدت سه روز جهت دریافت نتیجه واقعی صبر کند . فرد می تواند کارهای رزوانه خود را انجام دهد بدون هیچگونه فاصله زمانی صورت خود را آرایش کند .

کاربرد

تزریق ژل درصورت برای بیشتر شدن حجم و برجسته کردن لب – گونه – برآمده کردن چانه و برطرف کردن خط اخم و خنده استفاده می شود . برای خط اخم که با بوتاکس رفع نمی شود با تزریق ژل بلافاصله حجمی که از دست رفته به پوست بر  می گردد و چین هایی همچون خطوط لبخند و چین هایی که از کناره های تحتانی بینی در دو سمت آغاز شده و تا گوشه های دهان ادامه دارد از بین می رود . در ضمن با بعضی از انواع می توان گود افتادگی و یا تورم زیر چشم یا فرورفتگی های بعضی از قسمت ها پوست را کم کرد .

پس از تزریق چه مراقبت هایی نیاز است

فرد احتمال دارد نتیجه دریافت شده از تزریق ژل را بدون هیچگونه فاصله زمانی بعد از انجام رویت کند . با وجودی که احتمال رویت ورم یا کبودی محدود در قسمت انجام تزریق در صورت بیمار مسئله ای بسیار طبیعی به حساب می آید . پزشک اصولا از یخ یا کمپرس آب سرد جهت تورم به وجود آمده استفاده می کند . دوره ورم در این حالت بستگی به نوع ژل پر کننده پوستی دریافت شده به وسیله بیمار دارد و هرچند قسمت اعظم تورم – کبودی و قرمزی به وجود آمده در طی یک هفته الی ده روز رفع می شود و از بین می رود .

یکی از مزایای استفاده از تزریق ژل در چانه لب – صورت و برجسته سازی گونه دوره بهبود بسایر کم آن می باشد . در این حالت معمولا هفت روز زمان می برد تا تورم و کبوی ایجاد شده محو شود و در این دروه پزشک امکان دارد که از  کلاه استفاده کند و میزان آرایش خود را کم کند .

تزریق ژل

تزریق ژل

دوام و ماندگاری

ماندگاری نتیجه دریافت شده از تزریق ژل بستگی به نوع تزریق ژل صورت گرفته دارد . انواع تزریق هایی که صورت می گیرد شامل موارد ذیل می شود :

کلاژن : نتیجه دریافت شده به مدت دو الی چهار ماه دوام دارد .

اسی هیالورونیک : نتیجه بسیار متفاوتی دریافت می شود . هرچند که این نتیجه به شکل زیادی به نوع برند استفاده شده از شش الی دوزاده ماه دوام دارد .

پر کننده های نیمه ماندگار : نتیجه دریافت شده از این پر کننده ها بین 12 الی 18 ماه دوام دارد .

پر کننده های ماندگار : نتیجه به وجود آمده اصولا تا پنج سال یا حتی بیشتر دوام دارند .

مزایا و فواید

به وسیله ژل های پر کننده تمامی افراد اعم از زن و مرد می توانند یک گزینه مناسب جهت رویارویی با علائم و شنانه های بالا رفتن سن در اختیار داشته باشند . و بدون هیچگونه فاصله زمانی بعد از تزریق به فعالیت های روزانه خود رسیدگی کنند . این روش درمانی تهاجمی نمی باشد .

تزریق ژل

تزریق ژل

و می تواند نتیجه طبیعی برای فرد بدون نیاز به بستری شدن و ریکاوری دراز مدت را داشته باشد .

تزریق ژل صورت می تواند برخی اوقات موجب تورم در نواحی صورت شود که به مرور زمان توجه دیگران را به خود جلب می کند و تنها تا سه روز این تورم وجود دارد . به  همراه استفاده از این روش درمان با پر کننده های پوستی فرد می تواند بدون هیچگونه کمکی مرخص شود و به راحتی رانندگی کند . بعد از اینکه تزریق ژل انجام شود فرد می تواند نتیجه را رویت کند و با وجودی که مشاهده نتیجه به صورت کامل از این تزریق به چندین روز نیاز دارد . فرد احتمال دارد تغییراتی را فرم صورت خود حتی پیش از مرخص شدن مشاهده کند . ژل های پر کننده پروتئین های عادی و طبیعی هستند که تزریق آن ها به شکل بیشتر شدن حجم یا صاف کردن تنها با تزریق پروتئین به نواحی مورد نظر دوره بهبود آغاز می شود و زمانی که این مواد در زیر پوست ثبت می شود نتیجه کامل و نهایی از تزریق را بیمار می تواند رویت کند . به دلیل اینکه می توان نتیجه را بسیار فوری دریافت کرد تزریق ژل به عنوان یک روش فوق العاده برای جوانسازی صورت می باشد .

هزینه

هزینه تزریق ژل خصوصی به پر کننده های پوست وابسته به نوع مارک تنوع مواد استفاده شده  دارد و همچنین تعداد سرنگ های تزریق شده مورد استفاده به هزینه ارتباط دارد . به همین دلیل هزینه تزریق ژل به لب در اشخاص بیشتر باهم فرق دارد . تزریق ژل به این شکل یک روش درمانی برای شادابی پوست و برآمده کردن گونه استفاده می شود و دارای اهمیت بسیار می باشد  .

این روش هیچ گونه جراحی در آن دخیل نمی باشد و نتیجه بسیار مناسبی را به همراه دارد . تزریق ژل در قسمت های گوناگون صورت مانند تزریق ژل خط خنده – اخم – لب – گونه انجام می شود . دوام و ماندگاری نتیجه به نوع پر کننده های پوستی بستگی دارد .

برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *