تزریق بوتاکس

تاثیر بوتاکس در از بین بردن چین و چروک پوست

یکی از کاربرد های بوتاکس از بین بردن چین و چروک پوست و جوانسازی پوست است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.  با افزایش سن سطح کلاژن پوست کاهش پیدا می کند و در نتیجه خطوط و چین و چروک هایی در پوست مانند چروک دور چشم، خطوط عمودی در پیشانی، چین و چروک های اطراف لب و خطوط مابین ابرو ها ایجاد می شود که علامت افزایش سن و پیری است. هرچند، ایجاد چین و چروک یک فرآیند بیولوژیک دارد اما عوامل بسیار زیادی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید و اشعه یو وی در بروز آن ها دخیل است. با استفاده از تزریق بوتاکس می توان چین و چروک پوست صورت را از بین برد و باعث جوان سازی پوست صورت شد.تزریق بوتاکس باید توسط یک پزشک صورت گیرد تا بهترین نتیجه دریافت شود دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست و مو در تزریق بوتاکس دارای تجربه بالایی هستند و در این زمینه راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

تزریق بوتاکس

علت بوجود آمدن چین و چروک

 • در ایجاد چین و چروک پوست فاکتور های بسیاری دخیل هستند که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است:
 • بالا رفتن سن
 • کشیدن سیگار
 • رادیکال های آزاد
 • قرار گرفتن به مدت طولانی مدت در برار نور خورشید
 • استرس
 • رژیم غذایی نامناسب و فقر مواد معدنی
 • ژنتیک
 • کاهش آب بدن
 • آلودگی

تزریق بوتاکس چگونه باعث از بین بردن چین و چروک پوست می شود؟

تزریق بوتاکس برای رفع و از بین بردن چین و چروک پوست صورت با توجه به اهمیت زیبایی پوست در میان تمامی افراد بسیار رایج شده است. در این تزریق از یک نوع سمی استفاده می شود که با تزریق در دوز های پایین  در ناحیه مورد نظر عضلات آن ناحیه را بطور موقت فلج می کند به گونه که عضلات برای مدتی توانایی حرکت خود را از دست می دهند و درنتیجه خطوط و چین و چروک بوجود آمده از بین می رود و ظاهر زیبایی در پوست صورت بوجود می آید. در صورتی که عضلات نتوانند جمع و محکم شوند چین و چروک کاهش پیدا می کند و پوست صورت صاف تر بنظر می رسد.

برخی از خدمات دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست و مو:

 • جوانسازی پوست
 • تزریق چربی
 • تزریق ژل
 • تزریق بوتاکس
 • لیزر موهای زائد

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست و مو و زیبایی

سوالات متداول در تزریق بوتاکس

سوالات متداول در تزریق بوتاکس

سوالات متداول در تزریق بوتاکس

 

بسیاری از افرادی که برای از بین بردن و چین و چروک موجود بروی پوست صورت خود خواستار انجام تزریق بوتاکس هستند و برای انجام این کار به مطب دکتر بنفشه تمیزی فر متخصص پوست و مو مراجعه می کنند سوالاتی را در زمینه نحوه انجام این کار و تاثیر گذاری آن مطرح می کنند که در این قسمت در ابتدا توضیح مختصری در رابطه با نحوه انجام این تزریق داده می شود تا قبل از انجام این کار اطلاعات کافی دراین زمینه بدست آورید و پس از آن به سوالات متداول در تزریق بوتاکس پاسخ داده می شود تا تمامی پاسخ های خود را دریافت نمایید و با آگاهی کافی اقدام به انجام این کار نمایید.

سوالات متداول در تززیق بوتاکس

سوالات متداول در تززیق بوتاکس

در تزریق بوتاکس از یک نوع سمی به نام بوتولینوم استفاده می شود که تزریق این سم در ناحیه مورد نظر موجب فلج موقت عضلات می شود در نتیجه پس از تزریق عضلات ناحیه مورد نظر قدرت حرکت خود ر ا از دست می دهند و خطوط و چین و چروکی که در اثر فعالیت بیش از حد عضلات بوجود آمده بودن از بین می روند و با پوست هم سطح می شوند.

مدت ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

مدت ماندگاری بوتاکس در هر فردی متفاوت است و به طبیعت بدن افراد، نوع بوتاکس و نحوه آمادسازی و تزریق آن بستگی دارد اما بطور طور کل مدت ماندگاری این تزریق 4 تا 6 ماه است.

تزریق مجدد بوتاکس هر چند وقت یک بار باید انجام شود؟

مدت ماندگاری اثر بوتاکس حداکثر 6 ماه است و پس از این مدت اثر بوتاکس از بین می رود و چین و چروک و خطوط دوباره نمایان می شود در نتیجه دو مرتبه باید تزریق صورت گیرد.

آیا تزریق بوتاکس عوارضی دارد؟

در صورتی که در تزریق بوتاکس از مارک های متفرقه استفاده شود می تواند عوارضی مانند حساسیت، قرمزی، شوک آنافیلاکسی و در موارد شدید تر افتادگی پلک ایجاد کند در نتیجه برای انجام این کار حتما به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید و از رفتن به مراکز نامعتبر جدا خودداری نمایید.

آیا در هنگام تزریق بوتاکس دردی احساس می شود؟

خیر. زیرا قبل از انجام تزریق، پزشک از بیحسی موضعی استفاده می کند و در نتیجه فردی دردی را در هنگام تزریق احساس نمی کند

آیا پس از تزریق بوتاکس مراقبت خاصی باید صورت گیرد؟

بعد از تزریق بوتاکس برای برخورداری از بهترین نتیجه مراقبت هایی باید رعایت شود که برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص پوست و مو مراجعه نمایید .

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *